O nas

Szanowni Państwo

Bar bistro Pod Aniołkami isnieje nieprzerwalnie do  ponad 30 lat. Od chwilii powstania do dnia dzisiejszego stał się miejscem rozpoznawalnym
i "smacznym" dla wielu krakowian oraz turystów. Poczatkowo podawano tu pizze oraz  golonkę, by z czasem wzbogacić asortyment o pełnie dania obiadowe i desery. Obecnie bar prowadzony jest przez właścicieli, którzy w opraciu o dobraną i wyselekcjonowaną grupę kucharzy oraz profesjonalnych restauratorów przygotowywują posiłki. Przygotowywane dania są zawsze świeże i staranie przygotowane.  Podawane obiady są gotowane na miejscu oraz podawane prosto z pieca.

Bar Pod Aniołkami położony jest w dzielnicy Kraków Śródmieście- Stare Miasto stanowiącej ścisłe centrum miasta. Ulica Szewska jest jedną
z kluczowych arterii komunikacji pieszej i rowerowej prowadzących na Rynek Główny. W Krakowie znajduje się 12 wyższych uczelni, wśród nich najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński, 6 teatrów (teatr Stary, im. J. Słowackiego, Bagatela i inne), opera, filharmonia i wiele muzeów.
W obszarze tzw. Starego Miasta znajduje się największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, sakralnych
i świeckich.

Lokalizacja baru ma charakter prestiżowy z uwagi na historyczne miejsce położenia, bliskość najważniejszych dla społeczności polskiej miejsc pamięci, wydarzeń historycznych oraz nauki i  kultury. Wyjątkowość ulicy Szewskiej wiąże się również z tym, iż jej początek ma miejsce na Rynku Głównym, a kończy się przy Plantach krakowskich. Tuż obok znajduje się jeden z najważniejszych punktów komunikacyjnych w mieście.

Lokal usytuowany jest przy zbiegu ulic Szewskiej i Jagiellońskiej,   w odległości około 150 m od Rynku Głównego, oraz około 200 m od przęsła komunikacyjnego znajdującego się przy zbiegu ulic Karmelickiej, Dunajewskiego, Podwale oraz Szewskiej. Wobec położenia budynku w centrum Krakowa dojazd jest prosty i wygodny.

Ze względu na swoje położenie oraz domowy charakter przygotowywanych posiłków bar bistro Pod Aniołkami  oferuje obsługę wycieczek, szkół oraz grup turystycznych. Nie trzeba zbaczać ze szlaku zwiedzania  Krakowa, by bedąc nadal w centrum miasta odpocząć i posilić się.